POUPATA - Mezi černou a bílou
Album Mezi černou a bílou je možná zpovědí dospěláků-začátečníků, ve kterých se utkává životní naivita a iluze s nadhledem, realitou a prožitými příběhy.
Zachycuje náš současný pohled na svět. Budeme poctěni, pokud se s ním ztotožníte nebo pokud Vás potěší. Ať je Vám při poslechu hezky ...

Ani se nám tomu nechce věřit. Všechno se to tak semlelo a už je to deset let, co jsme euforicky prožívali radost z prvních hudebních pokusů, podporováni neuvěřitelně tolerantním publikem složeným z našich příbuzných a kamarádů z turistického oddílu Poupata. Už je to deset let, co jsme dostávali první facky od porotců a řady muzikantů, kteří nad naší zcela nedospělou sešlostí občas i ohrnovali nos a prorokovali nám jepičí život.

Nikoho z nás tenkrát, že budeme přáteli s lidmi, kterým jsme odmalička chodili na koncerty, že při cestě vlakem uslyšíme z vedlejšího kupé naše písničky, že se nás děti na táboře budou ptát, jestli náhodou neznáme Toulavý boty, že nám někdo vydá zpěvník nebo že budeme natáčet v pořadí čtvrté album...


V Pardubicích 22.3. 2002 (deset let po prvním společném setkání)
POUPATA - O krok dál
 • vydavatel i producent Agentura Casey
 • průměr hodnocení kritiků F&C 7,00


 • "... Dalších sedm bodů a stále jsme u opravdických kapel, které umí naživo to, co natočily. (To nebude náhoda.) Platí to i o Poupatech, přestože na desce O krok dál využívají služeb dlouhé řady hostů. Poupata je radost poslouchat, protože rostou od desky k desce. Písničky už nejsou jen materiál ke zpívání, ale plnohodnotné výpovědi..."

  (Tomáš Hrubý, F&C 10/1999)
  "... Poupata jsou další deskou "o krok dál" nejenom podle názvu. Za muziku, kterou provozují se obvykle nesklízí aplaus kritiků,   spíš lidí.   Pokud je však dělána nejen s technickou jistotou,   ale i s neokázalostí a potřebným kouskem duše, stojí to za potlesk nejen od diváků..."
  (Michal Jupp Konečný, F&C 10/1999)
  ZLATÉ KLÍČE 1999 - anketa časopisu Folk & Country
  DESKA ROKU - 1. místo POUPATA - O krok dál
  (2. Kamelot - Větrné město, 3 . Hradišťan - O slunovratu)

  "... O největší šok se postarala v přihrádce Deska roku pardubická Poupata.   Jinak platí,   že opravdu dobrých a posluchači oceňovaných desek nebylo v loňském roce málo..."
  (Michal Jupp Konečný, F&C - zvláštní číslo Dvorana Lochotín, 24.6.2000 a F&C 5/2000)
  POUPATA - Zimní pozdravy
 • producent Agentura Casey
 • průměr hodnocení kritiků F&C 5,67 • Není růže bez trní

  Už před pár lety jsem se nadechoval na třikrát, když jsem je slyšel. Z Pardubic už zasvítilo mnoho nadějí, ale u Poupat naděje nebliká, nýbrž svítí sama o sobě na cestu.

  S naprostou samozřejmostí přezpívají repertoár Nezmarů a Žalmanů, bez mrknutí postaví svůj vokál v noblesním spirituálu s antilopí křehkostí přeskočí do drážky parafráze o Frantovi Novákovi. Mohou být ozdobou kdekterého festivalu a renomované kapely, aby užuž začali zkoušet, než je tohle družstvo předjede z jednoho spurtu o kolo.
  Jsou z jednoho hnízda, od vody, z loděnice. Žádná umělá líheň, žádní nosiči vody, žádné přikrmování. Ani stopy po péči starostlivých otců a dojetím slzících maminek, nikde ani řemen sbormistra či řízná sbormistrová.

  Vždycky hraje svou roli náhoda. Ta role může být nešťastná, náhodou vám spadne z balkónu na hlavu muškát a do smrti nemusíte o kytkách slyšet.

  Čirou náhodou to byla Poupata, co se potkala s hlavou pisatele - a vypadá to, že si pisatelé proti své vůli tak trochu adoptovala. Až bude trochu větší okruh textařů; až bude širší záběr rytmů; až dolehnou drsnější motivace životem; až přečkají ony doby, kdy se vztahy rozhasí jak vápno; až soudržnost bude silnější než destrukce; až pak, na svatýho Dyndy, anebo někdy jindy se ukáže.

  Toto je přípisek k jejich druhé desce; dílko rezonující mládím hříběcím a kůzlečím někdo vydá, zatím nevím kdo. Ale ten někdo bude jednou hrdý a pyšný na to, že u těch začátků byl, stejně jako je už dnes nafoukaný pisatel.

  Čas her neúprosně končí a nezralé maliny dozrávají.

  Poupata se rozvíjejí v růže. Bude na čase uvažovat o změně názvu, jejich mecenáš a pisatelův přítelíček už jeden má. Sex Roses...
  Václav Souček, Hradec Králové 30. 3. 1997
  Více informací o skupině
  zpět na nosiče >>>
  www.countryclaim.com
  Pro vydavatelství Casey zajišťuje zásilkový prodej internetový obchod www.countryclaim.com
  Copyright © Alberon Letohrad, s. r. o. 2004 - 2005
  Kontakty Nosiče Umělci Historie Připravujeme Agentura Stalo se Lokálka Odkazy