LOKÁLKA V. - Archivní
Na spolupráci s hradeckými rozhlasáky, kteří s námi kromě trvalek přivedli na svět i přes dvě stovky nahrávek "live", ani se značným odstupem času nedáme, dopustit. Škoda jen zániku krajských nahrávacích studií.
Kolik mladých muzikantů mohlo být lépe připraveno na natáčení desek a kolik talentovaných zvukařů se tu ještě mohlo vyučit ...

Album, které se vám dostává do rukou, mělo být podle původního záměru výhradně archivní záležitostí. Jenže člověk míní a agentury zastupující zejména zahraniční autory někdy mění. A protože s novým autorským zákonem nejsou žerty, některým našim parodiím souzeno objevit se na jakémkoli zvukovém nosiči a bude na ně nadále usedat prach. Přesto si spolu s vámi připomeneme dobu, kdy přicházely na svět.

Tedy, pokud se jim dostalo důvěry příslušných schvalovacích orgánů. S tehdejšími trémou se třesoucími hlasy už nic nenadělá ani současná supertechnika. A ani je nějak předělávat k lepšímu nechceme. V dobách, kdy přicházely na svět, jsme hráli na nástroje za pár stovek, hudební režiséři při některých našich "harmonických opatřeních" jen nevěřícně zírali a mistři zvuku konali nutný střih papírnickými nůžkami.

Za Lokálku Láďa Straka
Více informací o skupině
zpět na nosiče >>>
Copyright © Alberon Letohrad, s. r. o. 2004 - 2005
Kontakty Nosiče Umělci Historie Připravujeme Agentura Stalo se Lokálka Odkazy