John Denver Tribute - Eagles & Horses
Vybavuje se mi ta chvíle. Poprvé slyším poupatí Desatero a z pódia letí ven ten hlas. Samozřejmý, jistý a naléhavě nepřeslechnutelný. A kelímky s pivem se zastavují na své cestě vzhůru k ústům muzikantů stojících za pódiem.
Kdo to, sakra, je? nám ten okamžik, který přichází jen občas, když utichne hovor a oči a uši hráčů rozeznávají jasně - v revíru je škodná... Jmenuje se Radek Novák, říká někdo. A je z Poupat. Tak všichni posloucháme a kelímky jsou pořád v půlce tratě. Písnička skončila a ticho přetne opodál stojící Wabi: tak připíjím na toho zpěváka, pánové. Všechny kelímky jsou najednou společně v cíli.
O pár let později se toulám kolem festivalového kotle a na jedné z odlehlých hran nápis Nechte zpívat Nováka. Musel jsem se usmát a vzpomínám na Mišíka. Taky se to kdysi po pražských zdech psalo.

A najednou stojí tam, kam už roky patří. Na pódiu vepředu a uprostřed, a s úsměvem, kytarou a kolem sebe partu výborných muzikantů. Růža to zařídil. Vždycky to nakonec někdo zařídí. Z poupěte vyrostla růže. Hrdá, silná a naléhavě nepřehlédnutelná. Takovou bych klidně odvezl do míst, kde naposledy dýchal John Denver.
A pak jsou tu ještě sestry Zaňkovy. Další jasná překážka na budoucích cestách kelímků směrem vzhůru. Zkrátka jsou tu. Jako orli a jako koně a jako dobrá hra s otevřenými kartami. Rozdal starý karbaník Denver a Radek s přáteli zasedli ke stolu s vyhrnutými rukávy. A já jim přeju, aby jim šel list. A tím pádem i nám.

John Denver Tribute je věnovaný památce jednoho z největších melodiků světa, amerického skladatele, zpěváka a kytaristy Johna Denvera. 31.prosince 2003 by se dožil šedesátých narozenin, nebýt tragické události u břehů montereyského zálivu, kam se zřítil ve svém soukromém letadle.
Názeb Eagles & Horses si skupina vybrala podle jedné z jeho písní, protože nejlépe vystihuje jak složení tak i temperament zúčastněných muzikantů, zpěvaček a zpěváků. Na albu se tak setkávají jak ryze autorské písně Johna Denvera, tak i skladby, které sám přejímal od jiných autorů. Přestože si skupina Eagles & Horses na tomto projektu dokázala vzít jednotlivé skladby za své, činila tak vždy s úctou a pokorou k autorovi. Představuje zde Johnovu tvorbu co nejširšímu okruhu posluchačů tak, aby si každý z nich měl možnost jeho písně připomenout a vychutnat a John Denver aby přitom zůstal nedotčený.
Vláďa Casey Růža
Recenzi Tomáše Hrubého "Revival nesený v křídlech a hřívách" si můžete přečíst na adrese www.folktime.cz/clanek.asp?id=2079 (www.folktime.cz - rubrika recenze).
zpět na nosiče >>>
www.countryclaim.com
Pro vydavatelství Casey zajišťuje zásilkový prodej internetový obchod www.countryclaim.com
Copyright © Alberon Letohrad, s. r. o. 2004 - 2005
Kontakty Nosiče Umělci Historie Připravujeme Agentura Stalo se Lokálka Odkazy